Më mbaj mend (për 1 muaj)

Motrat Mustafa - Na Kan Rrejt Djalë Na Kanë Mashtru  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Vajzë Kosove Jam"

Komente

1 🔥

01/12/2012

2012-11-30T23:00:00+00:00ulu djalo kno me mall
mos kujti djal se jam tuj t'marr
na kan rrejt djal na kan mashtru
tjeter kund nuse jam tuj m'cu

na kan rrejt djal na kan mashtru
tjeter kund nuse jam tuj m'cu

II
a din djal kur u martove
ja dy molla djal pse smi cove
kur t^me merr malli me t'dasht fort
i marr mollat i laj me lot

kur t^me merr malli me t'dasht fort
i marr mollat i laj me lot

III
iku vjeshta kaloi dhe dimri
deg me deg po kendon bilbili
kangen tande e morra vesh
lum kush merr ate ce don vet

kangen tande e morra vesh
lum kush merr ate ce don vet


Ky tekst u dërgua nga  Beni
Më Shumë Këngë Nga Motrat Mustafa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet