Më mbaj mend (për 1 muaj)


Motrat Mustafa - Do Te Kthehemi

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Do Te Kthehemi".
3. Video është e këngës "Do Te Kthehemi", por nuk këndohet nga Motrat Mustafa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Motrat Mustafa - Do Te Kthehemi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  47

Komente

4 🔥

02/07/2014

2014-07-02T09:48:56+00:00ooooo
Nuk po e nxen dielli Durresin tone,
se nje nane e lane token me lote,
po i thote o te madhit Zot,
- pse ma morre mua djalin sot?

Djali tha do vije pa tjeter,
por nje fat tjeter ishte shkru,
djali tha, po nuk u kthy,
zemra u thy, u pervelu!

Pak, pak, vec 22 pranvera,
Eri shkoj e nuk u kthy me kurre,
do vijne dhe 1000 pranvera tjera,
e ai ne shtepi gjithmone ka me mungu!

Qajne, qajne, nane e babe e vella,
motra qan me lotet e vajzes,
jo mos qaj, ai mundet me ju pa,
Eri eshte tash nje engjull i parajses!

II
ooo,ooo
U trazua deti vale vale,
nuk ka kush sot lotin me ndale,
u trazuan edhe shkemb e mal,
se sot iku me i bukuri djale!

Djali tha - do vije pa tjeter,
po nje fat tjeter ishte shkru,
djali tha, po nuk u kthy,
zemra u thy, u pervelu!

Pak, pak, vec 22 pranvera,
Eri shkoj e nuk u kthy me kurre,
do vijne dhe 1000 pranvera tjera,
e ai ne shtepi gjithmone ka me mungu!

Qajne, qajne, nane e babe e vella,
motra qan me lotet e vajzes,
jo mos qaj, ai mundet me ju pa,
Eri eshte tash nje engjull i parajses!


Ky tekst u dërgua nga  Beni
Më Shumë Këngë Nga Motrat Mustafa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet