Audio

Motrat Mustafa - Jo Mos Qaj (Do Te Kthehem)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

12/07/2014

2014-07-12T21:11:58

Këngë e albumit:

"Balada Dashurie"

Këngë e albumit:

"Unë E Ti Një Zemër"
ooooo
Nuk po e nxen dielli Durresin tone,
se nje nane e lane token me lote,
po i thote o te madhit Zot,
- pse ma morre mua djalin sot?

Djali tha do vije pa tjeter,
por nje fat tjeter ishte shkru,
djali tha, po nuk u kthy,
zemra u thy, u pervelu!

Pak, pak, vec 22 pranvera,
Eri shkoj e nuk u kthy me kurre,
do vijne dhe 1000 pranvera tjera,
e ai ne shtepi gjithmone ka me mungu!

Qajne, qajne, nane e babe e vella,
motra qan me lotet e vajzes,
jo mos qaj, ai mundet me ju pa,
Eri eshte tash nje engjull i parajses!

II
ooo,ooo
U trazua deti vale vale,
nuk ka kush sot lotin me ndale,
u trazuan edhe shkemb e mal,
se sot iku me i bukuri djale!

Djali tha - do vije pa tjeter,
po nje fat tjeter ishte shkru,
djali tha, po nuk u kthy,
zemra u thy, u pervelu!

Pak, pak, vec 22 pranvera,
Eri shkoj e nuk u kthy me kurre,
do vijne dhe 1000 pranvera tjera,
e ai ne shtepi gjithmone ka me mungu!

Qajne, qajne, nane e babe e vella,
motra qan me lotet e vajzes,
jo mos qaj, ai mundet me ju pa,
Eri eshte tash nje engjull i parajses!


Ky tekst u dërgua nga  dini98   Beni
Më Shumë Këngë Nga Motrat Mustafa:

Më Shumë...