Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Motrat Mustafa - Suta Bacës  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

21/07/2015

2015-07-21T15:59:05+00:00

Këngë e albumit:

"Hajde Për Hajr Dasma"
A suta e bacës
O e bardha koke
e bardha koke

Ty të vraftë oj zemër
O i madhi zot e
O i madhi zot e

E i madhi zot o
Sut moj perendia
Sut moj perendia

E a e din o
Oh çka asht dashnia
Oh çka asht dashnia

II
A suta e bacës
O moj bukuroshe
Moj bukuroshe

E pse po sillesh zemër
Oh moj çosh e më çoshe
Oh moj çosh e më çoshe

E çosh e më çoshe
Sut moj te pojata
Sut moj te pojata

E ku na i rrite
Sut moj flokt e gjata
Oh moj flokt e gjata


Ky tekst u dërgua nga  Beni
Më Shumë Këngë Nga Motrat Mustafa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet