Më mbaj mend (për 1 muaj)

Motrat Mustafa - Dy Mikesha Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.3 / Votuan:  3

jena dy mikesha ce kem me u permend
nafak t'ka pas qika,nafak djali jem
jena dy mikesha ce kem me u permend
nafak t'ka pas qika,nafak djali jem

moj mikesha jeme,mori hanemllare
qiken e hasretit,po ta jap per djal e
e paska shkru zoti,fat i madh per ty
lumja ti e lumja,kend ke marr ne shpi

oj mikesh oj moter,mu livdu skam cef
por si djalin tem, rrall mundesh me gjet
shtatin lis me rrema,kush si vjen te thoni
o lum per qiken tande,o cfare djali morri

REF 4x
hajde na mikeshat
hajde te bajm pak dert
kur po e bajm dasmen
a ne mot a si vjet
dasmen do ta bajm
me krushqi e tupana
nusja bash me dhendrin
i kan gzu dy nana

Ky tekst u dërgua nga  BeniPublikimi: 14/07/2016


Më Shumë Këngë Nga Motrat Mustafa:


Komente 0


Motrat Mustafa - Dy Mikesha
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dy Mikesha".
3. Video është e këngës "Dy Mikesha", por nuk këndohet nga Motrat Mustafa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.