A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Motrat Mustafa - Faleminderit Diaspor


Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  20

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

18/07/2016

2016-07-18T16:10:11

Song from the album:

"Dashnia I Then Ligjet"


per idare jo prej qefit
i murt rruget e gurbetit
shkut te rij atje u pjeket
per vend t'juj vujtet u djeget

ne vend te huj nuk nxen as djelli
buka te vjen e itht si sehri
ne kalendare ditet i fshini
kur te vjen koha e pushimit

ref
faleminderit diaspore
ju beft zoti mal me bore
me ju mburret tane Kosova
sa shume dhate kurr sju dridh dora

faleminderit diaspore
ju beft zoti mal me bore
me ju mburret tane Tetova
sa shume dhate kurr sju dridh dora

II
ju vec ju gjalle po na mbani
as nje her nuk ju ni zani
pak shum pak na bame per ju
por kurr ne jet sju kem harru

gurbetqare ju faqe bardhe
hakut kurr smujm me ju dale
sa her keni dert e halle
ju veq ju na bani qare

ref
faleminderit diaspore
ju beft zoti mal me bore
me ju mburret tane Kosova
sa shume dhate kurr sju dridh dora

faleminderit diaspore
ju beft zoti mal me bore
me ju mburret tane Tetova
sa shume dhate kurr sju dridh dora


Lyrics submited by  Beni
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019