Official Video

Top 200

Motrat Mustafa - Bej Thirrje Zemres O Njeri  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  18

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

23/11/2016

2016-11-23T16:29:16Pse na verboj kaq shume paraja
po jetojm si tuj vrapuar
pse na mashtroj kaq shume dynjaja
per me u dasht kemi harru

Dikur te mirat bashke i ndanim
edhe duheshim shume me teper
sot nuk zgjedhim menyre as rruge
vec per te shkelur mbi nje tjeter

REF:
Bej thirrje zemres o njeri
te jetojme n'drite t'jetojm me n'dere
vec kur fale kur merr dashuri
jeta jote ka me pas vlere

jemi shume shkurte ne ket bote
mos prano t'jetoshe n'errsire
me vete asgje sdo marrim
vec fjalen dhe vepren e mire

II
Gjej pake kohe per njerzte ce t'dojne
i thuj te dua i thuj me fale
se ikin vitet ikin edhe njerzt
e te mbetet penge per sa t'je gjalle

Gjej pak kohe zhytu n'mendime
shihu me veten sy me sy
gjej ti force pranoj gabimet
e mundohu gjitha mi shly

REF:
Bej thirrje zemres o njeri
te jetojme n'drite t'jetojm me n'dere
vec kur fale kur merr dashuri
jeta jote ka me pas vlere

jemi shume shkurte ne ket bote
mos prano t'jetoshe n'errsire
me vete asgje sdo marrim
vec fjalen dhe vepren e mire


Ky tekst u dërgua nga  Beni
Më Shumë Këngë Nga Motrat Mustafa:

Më Shumë...