Më mbaj mend (për 1 muaj)

Motrat Mustafa - Nusja Dhe Vjehrra Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nusja Dhe Vjehrra" kënduar nga Motrat Mustafa.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Vellezerit Xhaferi - Nusja Dhe Vjehrra

Nusja edhe Vjehrra si druri mbi gacen
Qysh i kan mardhanjet si miju me macen
Fillojn diten tuj perla kush filloj e para
Nauka be shtepija teritor te ndaraNauka be shtepija teritor te ndara

Me perkrah gruen, Pot hidherohet nana
Me perkrah nanen, Gruja te thot fjal te ranaMe perkrah gruen, Pot hidherohet nana
Me perkrah nanen, Gruja te thot fjal te rana

Po mundohet djali mi pajtu ingrati
Pau shtrue darka prap fillon fesati
Po ankohet nana qvar nuse mke pru
Nusja ithot zgjedhe burr adon nan a gruNusja ithot zgjedhe burr adon nan a gru

Kshtu qe duje nanen grun shum respektoje
Dije ti je burr shpijen komandoje
Duje or vella nanen jetim jet pa nan
Respektoje gruen pata jet vejan
Respektoje gruen pata jet vejan

Arjeta Krasniqi - Nusja Dhe Vjehrra

Qohet reja natje veq tuj kendue e kjo vjehrra mas o moj o idhnu o moj o idhnue.Duhet nusja natje thot me me shiqu miremengjes moj nan o duhet mem than mue.E masandej vjehrra fillon mu ankue pse djali hala nuk asht que duhet mem dergu te mjeku se jam tu anku.Nusja i pergjigjet o asht lodh tuj punu ton naten ne kam o veq ka qendru o veq ka qendru.Atehere vjehrra nis robin e huj me poshtrue nuk e dini ju sa jam u gazepue kurkush nuk em kqyr krejt mkeni harrue krejt mkeni harrue.Munet kjo nusja oh me i ndihmu a ta therras qiken te mjeku met que te mjeku met que se djali ka me punue e smunet me te shiqueeee....eee smunet met shqiueeeee ouuoouou.....


Publikimi: 23/07/2018Më Shumë Këngë Nga Motrat Mustafa:


Komente mbi këtë këngëMotrat Mustafa - Nusja Dhe Vjehrra
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nusja Dhe Vjehrra".
3. Video është e këngës "Nusja Dhe Vjehrra", por nuk këndohet nga Motrat Mustafa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.