Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mozzik

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  1912
 • Emri i Vërtetë:
 • Gramoz Aliu
 • Vendlindja:
 • Ferizaj 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 24 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Mozzik është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Është shumë i ri në moshë, mirëpo Gramoz Aliu apo siç njihet për publikun ‘Mozzik’, është njëri ndër kengetaret shqiptar më energjik ne rrymen e muzikes bashkekohore. Ai dallon ne stilin e tij unik dhe tekstet e veçanta që ai i bën. Ai është nga Ferizaj dhe është vëllai i Getoar Aliu - Getinjo. Zhanri modern i fle në shpirt dhe Mozzik thotë se asnjëherë nuk do ta ndërrojë këtë stil të kënduarit. Ka kenduar disa kenge qe shume shpejt jane shenderr...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Vëllai i

Getinjos

Ish-Anëtar i labelit

On Records

Ish-I dashuri i

Loredanës

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Komente

82 🔥The Best Of (2017)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (137)

17
19
21
18
8
20
14
11
28
25
36
22
25
13
23
17
34
22
26
37

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Lyric Master

Capital T

Getinjo

Endrit Elshani (Endri)

Ardian Bujupi

Naim Krasniqi

Ramadan Krasniqi (Dani)

Mahmut Ferati

Blero

Avni Mula

Tags: Mozzik, Gramoz Aliu


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet