Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mozzik & Loredana - Romeo & Juliet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  226

[Mozzik:]
Ey, Juliet, Juliet, ich bin Romeo
Du bist Gangster, doch süß, wie ein Oreo
Ey, Juliet, Juliet, unë jam Romeo
Miksu
Macloud, was für'n Beat!

[Loredana:]
Alles, was ich will, ist nur mit dir sein
Was die andern machen, intressiert kein'n
Alle abgef**kt, aber wir schein'n
Kann das nicht erklär'n hier in vier Zeil'n (haha)
Immer unterwegs, folg' dir bis nach Hongkong
Lass mich nicht allein, bitte Baby, komm schon
Fendi oder Louis kaufst du mir in London
Ram-pa-pa-pam, pa-pa-pam, pa-pam-pam (rrah)
Zähl' die Kohle, sitz' im Beamer
Pumpe Mozzik "Cocaina"
Unsre Lieblingsfarbe: Lila, ey yeah

[Mozzik & Loredana:]
Ey, Juliet, Juliet, ich bin Romeo
Du bist Gangster, doch süß wie ein Oreo
Ich bin Juliet, Juliet, du bist Romeo
Geschäfte von hier bis nach Tokio
Hey, Juliet (ja), Juliet (ja)
Ti e din që t'du mas shumti
Ey, Juliet (ja), ey, Juliet (ja)
Me ty kurrë nuk vjen fundi

[Mozzik:]
T'kom hashish, t'kom drogë, t'kom ven (ahh)
Me ty u nis gjithçka ni follow n'Instagram (hey)
T'shkrujta, t'shkrujta,hajde shihmi se lujta,
Erdha n'dhomë tone edhe bujta (brra)
Për ty e mys ni gjarpën, ta maroj jaknen
Me ty e ndaj ditën, me ty e ndaj natën
Me ty e ndaj kadën, bukën, pjatën'
Ti puthi gishtat kur ta shoh unazën
Uhh, là-là-là-là, lore, lore, lore
Nëse t'kam bo keq mu ni najher, I am so sorry
Lore, lore, lore
Ja, ich mach' es wieder gut
und ich kauf' dir eine Roli
Dashuria për ty është e madhe
Më e madhe se këto male e livadhe
Tingëllova pak hajgare
Për dashni hajde ja fusim nanji valle (brra)

[Mozzik & Loredana:]
Ey, Juliet, Juliet, ich bin Romeo
Du bist Gangster, doch süß wie ein Oreo
Ich bin Juliet, Juliet, du bist Romeo
Geschäfte von hier bis nach Tokio
Hey, Juliet (ja), Juliet (ja)
Ti e din që t'du mas shumti
Ey, Juliet (ja), ey, Juliet (ja)
Me ty kurrë nuk vjen fundi

[Mozzik:]
Me ty e preki diellin dhe hënën
me kry
Terrin e zbardh ti veç me sy
Një në një milion na dy
Me ty e preki diellin dhe hënën
me kry
Terrin e zbardh ti veç me sy
Një në një milion na dy

[Mozzik & Loredana:]
Ey, Juliet, Juliet, ich bin Romeo
Du bist Gangster, doch süß wie ein Oreo
Ich bin Juliet, Juliet, du bist Romeo
Geschäfte von hier bis nach Tokio
Hey, Juliet (ja), Juliet (ja)
Ti e din qe t'du mas shumti
Ey, Juliet (ja), ey, Juliet (ja)
Me ty kurrë nuk vjen fundi


Ky tekst u dërgua nga  Ardian0506   HipHop1Mozzik & Loredana
Renditja: Top 200
Publikimi: 31/01/2019
Festivali: Netët E Klipit Shqiptar 16
Video Produksioni: Entermedia


Mozzik & Loredana - Romeo & Juliet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Romeo & Juliet".
3. Video është e këngës "Romeo & Juliet", por nuk këndohet nga Mozzik & Loredana.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (11)

13
26
20
19
55
19
15
22
14
12

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Mozzik:


Komente 5