Mr Elvis
Mr Elvis
Mr Elvis
  • Emri i vërtetë:
  • Elvis Bushi
  • Vendlindja:
  • Tiranë
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Mr Elvis është këngëtar i njohur. Emri i artit eshte Mr Elvis, ndersa emri i vërtetë Elvis Bushi. Ai ka lindur në Tiranë dhe këndon Hip-Hop.

Në vitin 2000, Mr. Elvis & Rrezarta publikojnë albumin "Nën Pranga".

Në Maj 2004, Mr Elvis merr pjesë në Top Fest 1 me këngën "Femrat Shqiptare".

Në Shtator 2004, Mr Elvis merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2004 me këngën "Party Fest".

Në Prill 2005, Mr Elvis merr pjesë në Top Fest 2 me këngën "Ne Syt E Mi Ska Me Lot".

Në Prill 2006, Mr Elvis merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "A Jeni Gati Per Show".

Në Maj 2007, Mr Elvis merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Ky Jam Une".

Në Shtator 2007, Mr Elvis merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2007 me këngën "Sex In Da Club".

Në Maj 2008, Mr Elvis merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "What".

Më datë 7 Shtator 2009, Mr Elvis publikon videoklipin "Moj Kasolle".

Në Qershor 2011, Mr Elvis merr pjesë në Top Fest 8 me këngën "Adoleshente".

Më datë 18 Qershor 2011, Bora Fera publikon videoklipin "Kam Jeten Time", në bashkëpunim me Mr. Elvis.

Në Maj 2012, Double Trouble merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Jena Bo Vdek", në bashkëpunim me Mr. Elvis.

Më datë 7 Prill 2012, Mr Elvis publikon videoklipin "Goodmorning Albania".

Më datë 24 Maj 2012, Mr Elvis publikon videoklipin "Kur Ke Dhe Kur S'ke Pare".

Më datë 2 Tetor 2012, Mr Elvis publikon videoklipin "I'm So Hood", në bashkëpunim me Kombinat Rapcity.

Më datë 29 Dhjetor 2012, Mr Elvis publikon videoklipin "Freedom".

Më datë 21 Prill 2013, Mr Elvis publikon videoklipin "Disko Sharra".

Më datë 8 Korrik 2013, Mr Elvis publikon videoklipin "Sa Mire Po Te Rrinkan Xhinkset".

Më datë 2 Shtator 2013, Mr Elvis publikon videoklipin "Cu Boka", në bashkëpunim me Er Bass, Baba L1 & Gazu.

Më datë 10 Shtator 2013, Ervis Bici publikon videoklipin "Dashuri E Humbur", në bashkëpunim me Mr. Elvis. Videoklipi u prodhua nga Gold Productions.

Në Maj 2014, Mr Elvis & Katty marrin pjesë në Top Fest 11 me këngën "Nje Mbiemer".

Më datë 24 Maj 2014, Natasha Qemalja publikojnë videoklipin "Lajka Shume Po M'bon", në bashkëpunim me Mr Elvis & Endri.

Më datë 3 Dhjetor 2015, Mr Elvis publikon videoklipin "Kemi Vdekur Se Kuptojme".

Më datë 12 Gusht 2019, Stine, Mr.Elvis, Mulah, 2Die4 & Marius publikojnë videoklipin "Albania Vs Everybody".

Më datë 3 Janar 2020, Mr Elvis publikon videoklipin "Soj E Sorollop". Muzika e këngës u punua nga Stine, ndërsa teksti u shkrua nga Mr Elvis.

Më datë 20 Tetor 2020, Mr Elvis publikon videoklipin "Realist Deri N'dhe".

Më datë 28 Qershor 2021, Mr Elvis publikon videoklipin "Gjak E Zi". Teksti i këngës u shkrua nga Mr Elvis.

Më datë 14 Korrik 2021, Mr Elvis publikon videoklipin "Celulari". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Mr Elvis.

Më datë 16 Maj 2023, Mr Elvis publikon videoklipin "Stop", në bashkëpunim me Niku (2Die4). Muzika e këngës u punua nga Stine, ndërsa teksti u shkrua nga vetë Mr Elvis.

Më datë 27 Nëntor 2023, Mr Elvis publikon videoklipin "Boll Mo". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Mr Elvis.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0