Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mr Elvis - Disko Sharra Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Mr.Elvis
Rec 1
PO DREJTOHEM KESAJ HERE
DUKE FOLUR PA DOREZA
DO FLAS PER MIQTE E MI
QE UNE VEHTE AQ SHUME I DESHA
TASHME UNE JAM PRONAR
I NJE KLUBI LUKSOZ
AI NDODHET PAK HABITSHEM
MEGJITHESE SHUME PRESTIGJOZ
NDAJ LAPSIN MERRNI NDORE
JU PER TE MARRE ADRESEN
NE FUND TE KOMBINATIT
PASTAJ MAJTAS MERRNI KTHESEN
AJO QUHET DISKO SHARRA
DEGJOHET MUZIKE E ZGJEDHUR
HIP-HOP,TALLAVA
ORIENT,E R&B
MEQE ESHTE NATA E PARE
PO FTOJME ,STINE
POR STINE S'KISH ARDH VETEM
KISH MARRE ME VEHTE PONIN
SE NJEREZIT KANE FIKSIM
QE TRENDAFILIN TA DEGJONIN
DASHURIA SHUHET NE HESHTJE
TANI KAM NEVOJ PER BUZEQESHJE..QESHJE???
ME TE MADHE TI PO DESHE
IKU NATE E PARE AJO KALOI SI JO ME MIRE
FITOVA CA PARA
POR HAJT MO SA PER TE PIRE
FILLOVA TE VRAS MENDJEN
KE DO THERRAS NATEN E 2TE
KONTROLLOVA CELULARIN
TEK BLERO ME SHKUAN SYTE
ALO,ALO ,BLERO VALLE TI JE?
A MUND TA DIJE PAZARIN
PER TE KENDUAR SA E KE?
UNE VIJE PREJ SUEDIE
EDHE KERKOJ 1000 EURO
OK SKA PROBLEM
PO TE PRES I FAMSHMI BLERO
JA TEK DUKET AEROPORTI
BLERO VESHUR SHUME SERIOZ
ME NJE DORE CANTEN MBANTE
KURSE ME TJETREN HANTE THONJT
AJDE VLLA SE U MERZITA
KTU KAM GATI NJE ORE
UNE STE PASHE ME THENE TE DREJTEN
MOS MA BERE GJE ME DORE?
DHE U NISEM ME MAKINE
PER SHARRE,JO SHISHTUFIN
KUR KENDOI BLERO VLLAI
AMBIENTI GUMEZHIM
IKU DHE KJO NATE
KENDSHEM SI GJITHMONE
RRETH E RROTULL LOPET
MUUU ,,ATE NATE SEC JA BENE
PO VRISJA MENDJEN KESAJ HERE
KE TE FTOJ,KE TE FTOJ
DHE MU KUJTUA BIG MAMA
KUR 15 KATESHIN UNE SHIKOJ
DHE E MORA NE TELEFON
ME PERFIKSIN 38
BIGI TI SA LEK KERKON
PER TE KENDUAR NE CLUBIN TEM?
UNE PO TA LE TY NE DORE
MU PERGJIGJ AJO DIREKT
UNE I THASHE PUC PUC
TI JE NJE SEX I VERTETE
JA TEK DUKEJ NE HORIZONT
BIG MAMA DORA VET
TRUPI SAJ SI BETONIERE
RRUGVE PO SHKAKTON TERMET
E MORA NE MAKINE ZINTE VEND PER 2 NET
BIGI RRI PAK ME NE
QENDER
SE JE SHUME E RENDE
VERTET

ARRITEM ME NE FUND

MAKINA SNGJITEJ DOT
PERPJETE

ZBRIT BIGI,ZBRIT

SE LLAMARINAT PO SHPERTHEJNE
NA KENAQI EDHE BIG MAMA ATE NAT ME RITEM SHUME
PO KUR DOLI NGA DERA E KLABIT
KMEN E DERES E KA SHKUL
BIG MAMA U LARGUA
ME THA TE MARR SHPAT KASAPIN
SE AI KA KENGE TE PA PARA
DHE TA NGRE PESHE
T'GJITHE KLUBIN
DHE SU VONOVA SHUME
SHPATIN NIS TELEFONOJ
SHPATO SA E KE PAZARIN
UNE KTE GJE NGA TY KERKOJ
500 EURO VLLAI I'M
TI JE KOLEGU I'M
DO MARR BERTANIN DHE BERKANIN
TJU KENAQ UNE PA MBARIM
SHPATO KAM NJE MENDIM
SI THUA O DJAL KING
TI ,BERTANI,E BERKANI
BLERO,E LEDJONI
TI FUSNI NJE 5 SCE SI FILLIM
PO CESHTE KY MUHABET
SKA ASPAK LEZET
APO MBAN MEND
LEDJONIN
QE THA PER 3 SHE
N'TOP FEST
REFRENI
1,2,3 ,TANI PER JU PO VIJE
PO VIJE PER MIQTE E MI
SE PA NGACMUAR JO NUK RRI
1,2,3 PO VIJE PER JU KENGETARE
PO VIJE PER JU KOLEGE KENGETARE
SE MALLI ME KISH MARRE
REC 2
KU E LAM PAK PER PARA
E LAM TEK SHPAT KASAPI
SHPATO JE TU ARDH
SE PO TE PRESIM T'GJITHE
TEK CLUBI ??
ERDHA,ERDHA ,UNE SHUME
AFER JAM
POR BERTANIN DHE BERKANIN
UNE ME VEHTE JO SE KAM
CFARE PO THU MER SHPATO
TI NA KE PRISH PUNE
POR HAJT MO SKA PROBLEM
SE DHE VETEM TI BEN PUNE
JA TEK DUKET DREJT NESH
SHPAT KASAPI DUKE ECUR
DHEMBET ZBARDHUR SI FASULE
VESH,NVESH DUKE QESHUR
ME 100 NDRA VAJZA ATE NATE
NE MOMENT U GRUMBULLUAN
ME THIRJET SHPATI SHPATI
NE TY SHUME TE DUAM
KALOJ KENDSHEM AJO NATE
BRETKOSAT BEN KUAK KUAK
I HABITUR SHPAT KASAPI
CFARE KORESH RRETH E QARK
E PERCOLLEM EDHE SHPATIN

DJALIN SIMPATIK
QE VESHUR MBANTE
KOMINOSHE SIKUR
TE ISH IDRAULIK
DHE NGJITEMI NJE KAT ME LARTE ,KAT TE PARE E DERI
NE KAT TE TETE
DHE PERFUNDUAM NE TARRAC,ME PRODUKT 28
KRAHET HAPUR ATA KANE
SI SHQIPJA NE SHTEGTIM
NGA TARRACA E PALLATIT
NE ASFALT FLUTURIM
ALBAN SKENDERAJ ATY POSHTE
THERRITI CUNA MOS U IDHNI,SA TE NXIRNI NDONJE LEK,JU NGA ALBUMI
QE DO NXIRNI
PO I KTHEHEM SERISHT PUNES
PER TE FTUAR DIKE
ANAKONDA SHOKU I'M
ME BEN NJE SUGJERIM
SIKUR TE FTOSH GENTA,GETIN,SE DO KESHE NE DORE DHE SHTETIN
CFARE ??SHTETIN ??
PRANDAJ THONE ,GENTA,GETI
SE JANE SHTET NE VEDI
VLLA MA JEP PAK TELELEFONIN
E KE TEK XHEPI I XHAKETES
SE ME DUHET NR I TELEFONIT
QE I PERKET CILIETES
CILJETA ??
UNE VDES PER CILJETEN
VEC TA PREK FARE PAK
UNE PER TE,JAP DHE JETEN
OU CILJETA ME AUDIN TATEPJETA
XHAMAT HAPUR AJO KA
AJAJAJA PER KOKEN TENDE TI VETEN MOS VRAAA
A ME FALNI JU O NJEREZ
SE PER PAK DESH HARROVA
UNE SONIN SI SE FTOVA
ALO SONI ??
JU MOS ME ZGJONI
E MOS ME NGACMONI
LERMENI TE RRITEM SE JAM PER GJUMESH OOOOO
OK ME FAL QE TE ZGJOVA
DHE TY TE NGACMOVA
THASHE TE VISHE TE KENDOSH
DHE SA EURO DO KERKOSH
SONTE UNE DO TE BEJE PUSHIM
KERKOJ PAK QETESIM
SE PER MU MENDON ISH FLORIRI IMMMMM
REFRENI
1,,2,,3,,
TANI PER JU PO VIJE
PO VIJE PER MIQTE E MI
QE PA NGACMUAR
JO NUK RRI
1,2,3
PO VIJ PER JU KENGETARE
PO VIJE PER JU KOLEGE KENGETARE
SE MALLI ME KISH MARRE...
Mr Elvis
Publikimi: 21/04/2013


Mr Elvis - Disko Sharra
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Disko Sharra".
3. Video është e këngës "Disko Sharra", por nuk këndohet nga Mr Elvis.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mr Elvis:


Komente 0