Mista Rez
Mista Rez

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Durres Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali Itali
  • Mosha:
  • 40 Vjeç

Biografia

BIOGRAFIA: Mista Rez është një këngëtar, autor këngësh dhe dj i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo reggae. Mr Rez aka Albanian Reggae Ambassador, është pionier i DJ Reggae Dancehall / Hip Hop në Shqipëri. Në vitin 1991 shkoi me familjen në Pisa, Itali. në vitin 2001 filloi karrierën e tij si DJ duke luajtur Vinyl në qytetet italiane si Roma, Milano, Bologna, Firenze, Catanzaro, Grosseto, Pisa, Livorno, Lucca dhe shumë të tjerë. Në vitin 2006 ai luan periodikisht muzikë në Shqipëri për të ndihmuar në rritjen e kulturës reggae në atdheun e tij. Ai ka lu...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0