Më mbaj mend (për 1 muaj)

Muff T - Nënshkrim Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë
Mir mbrama, emri eshte Sanjin
dhe keto rima i kam si nenshkrim

Rima e pare shkon per Kosovar
Me shoku Krenarin repin e kam mar
E dyta shkon per Sarajeven time
Dhe gjith aktivista qe kerkojn ndryshime

Ky eshte udhezim per perdorim
Shkojm se bashku ne kete udhetim
Nuk jam shqiptar po shqip flas mire
Degjo me kujdes, s't'vyn perkthys o bir

A eshte demokraci opo diktatura
Ketu vetvendosje e atje levizja ura
Egotripi regulla kotesia eshte loja
kapijat kemi qel per kalin nga Troja

Çish jemi, kush jemi dhe ku po shkojm
Luften kunder dekadences do te fitojm
Sot me fjal ne filojm
Neser me vepra duhet te vazhdojm
E bejme kete rep sepse e kemi kuptu
Jeta eshte per te qesh e jo per te brengu

A eshte estrada, shundi ose kultura
Ketu Mamut Ferati e atje Rita Ora
Shembul per sukses nuk eshte Dua Lipa
Kur i jep sheqerin jetes - te kthehet kripa

A jemi nacionalista apo patriota
Ketu shovinismi e atje krejt bota
Nder masken e biznesit ketu shitet toka
Prej gjerave te tilla mu me dhemb koka

Çish jemi, kush jemi dhe ku po shkojm
Luften kunder dekadences do te fitojm
Sot me fjala ne filojm
Neser me vepra duhet te vazhdojm
E bejme kete rep spese e kemi kuptu
Jeta eshte per te qesh e jo per te brengu

A jemi heronj apo kriminele lufte
Ketu hajn lakna e atje vetem qufte
Paramendoje jeten qe eshte ndryshe nga kjo
Mos voto, mos voto, mos voto! Valo

Çish jemi, kush jemi dhe ku po shkojm
Lufter kunder dekadences do te fitojm
Sot me fjala ne filojm
Neser me vepra duhet te vazhdojm
E bejme kete rep spese e kemi kuptu
Jeta eshte per te qesh e jo per te brengu

Koha kalon, misioni vazhdon, ku eshte problemi askush nuk haron
Tani nuk kerkojm buke, as dasma
Na duhet drejtesi dhe llogari te pastera

Çish jemi, kush jemi dhe ku po shkojm
Lufter kunder dekadences do te fitojm
Sot me fjala ne filojm
Neser me vepra duhet te vazhdojm
E bejme kete rep spese e kemi kuptu
Jeta eshte per te qesh e jo per te brengu
Muff T
Publikimi: 01/04/2022
Muzika: Muff T
Teksti: Muff T
Orkestrimi: Muff T
Coraptura: Zoni Shkences
Camera & Drone: Ernest Bunguri
Editing & Animation: Muff T
Postproduction: Timur Abaspahić
Art Director: Ivana VrhovskiMuff T - Nënshkrim
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nënshkrim".
3. Video është e këngës "Nënshkrim", por nuk këndohet nga Muff T.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0