Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Natyrën

Hëna

HËNA
AJO NATËN NA NDRIQON
AJO DITES VALËT GUMËZHON
NE E QUAJMË SATELIT
DASHURIS I JEP DRITË

AJO DJELLIN KA ARMIk
SE KUR VJEN ATË E FIK
POR HËNA KOT NUK RRIN
HAKMARRJEN POE PRIT

ASAJ UJKU I KËNDON
DHE NATËN JA ZBUKURON
ME ULËRIMA UJKU NJERZIT ZGJON
BUKURIN E HËNES ATA TA SHIKOJN

- poezi nga Muhamed Shehu


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  6


Më shumë nga Muhamed Shehu


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet