Më mbaj mend (për 1 muaj)

Muharrem Ahmeti - Bota Sot Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


shpresa per nje jet te mir
shpresa nuk dot vdes
shpresat lind e vdes me ty
kjo esht e vertet
kilometrat boj e zotit
sdua ta besoj
per kafshat e ka perdi
dhe si slav jetojn

ref:kush hyn daull ne kope
sa vjen e sa ka ktu
dikush vdes e ngell mbi dhee
dikush qan e dikush qesh
ky esht fati rond ketu
a kjo bot qoft e mallkum
kjo esht bota jo mere
por per buzqesh kan mbarru
qoh njeri qe ron mbi dhee
zoti madh i ka kriju

po ti prek geshtell ne shpirt
do ta ndjesh ne ty
gjdo njeri ska jet te dyt
por ka vetem nji
sa do zgjasim ne keshtu
as vet nuk e di
jam i vrar jam i piklum
a do tjet ma mir

ref:kush hyn daull ne kope
sa vjen e sa ka ktu
dikush vdes e ngell mbi dhee
dikush qan e dikush qesh
ky esht fati rond ketu
a kjo bot qoft e mallkum
kjo esht bota jo mere
por per buzqesh kan mbarru
qoh njeri qe ron mbi dhee
zoti madh i ka kriju
kjo esht bota jo mere
por per buzqesh kan mbarru
qoh njeri qe ron mbi dhee
zoti madh i ka kriju


Ky tekst u dërgua nga  valbona


Nuk kemi video për këtë këngë.
Muharrem Ahmeti - Bota Sot
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bota Sot".
3. Video është e këngës "Bota Sot", por nuk këndohet nga Muharrem Ahmeti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Muharrem Ahmeti:


Komente 0