Më mbaj mend (për 1 muaj)

Muharrem Ahmeti - Beqarin Qaje Me Lot Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Qenka mbledhur gjith krushija
por si lumi shkon rakia
shkon rakia got më got
beqanin qaje me lot (2)

-refreni-
Nuse me fustan te bardh
lum për qunin që e ke mar
se i ka shokët e rall
është ma i miri në mahall (2)

II
Ti o qun o gush pëllumbi
sa lezet te ka kustumi
thuj ti qunin ku e ki ble
qe ta blejm edhe ne (2)

-refreni-
Nuse me fustan te bardh
lum për qunin që e ke mar
se i ka shokët e rall
është ma i miri në mahall (2)

III
O sa shum te ka lezet
trashegime mot e jetë
thell nga zemra ju uroj
këngë e valle mos t'pushojn

-refreni- (2)


Ky tekst u dërgua nga Reshi

Muharrem Ahmeti - Beqarin Qaje Me Lot
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Beqarin Qaje Me Lot".
3. Video është e këngës "Beqarin Qaje Me Lot", por nuk këndohet nga Muharrem Ahmeti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Muharrem Ahmeti:


Komente 0