Më mbaj mend (për 1 muaj)

Muharrem Ahmeti - Hajde Lule Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Hajde Lule" kënduar nga Muharrem Ahmeti.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 7 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
7

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Romeo Imeraj - Hajde Lule

[Romeo 2x:]
Hajde lule moj lule
Lujma lujma belin e
Hajde lule moj lule
se e cemnde djalin e

[Romeo:]
Si qershi mbi tort
Jan kto lulet sot
Me brunet dhe bjondet
Digjet vendi sonte
Djemve u iku zari
Kush do flas i pari
sot do behet nami
Amani amani

[Romeo 2x:]
Hajde lule moj lule
Lujma lujma belin e
Hajde lule moj lule
Se e cmende djalin e

[Aldo:]
Luje luje luje, luje luje luje
Zjarrin tem shuje ti zjarrin tem shuje
Wiski dhe tequila mojito edhe jack
Live ne instagram, facebook e ne snapchat

Gocat tunin belin, djemt cmenen fare
Zjarr na e bojna me rinin shqiptare
Sot po bohet nami, euro dhe dollar
Digje venin o rini se jemi beqar...

[Aldo:]
Lule moj lule me 8 petale
Jena mbledh tgjith ne tu hedh valle
Je ma e mira ti nket mahalle
E krejt djemt ti i cmen fare

[Aldo 2x:]
Luje ti luje,,, moj lule
Se e cmene djalin e

[Aldo:]
Hajde je je moj lule
Lujma lujma lujma belin ee
Hajde je je moj lule
Se e cmene djalin e

[Romeo:]
Hajde lule moj lule
Lujma lujma belin e
Hajde lule moj lule
se e cemnde djalin ee

Valon Alili - Hajde Lule

Lumja nana tash je rit
po vin msitit jalla dit per dit
o ty tka nana cik per mall
kur dush nona jalla kam met dhan

hajde lule ti te na
se na jena jalla shpi me baa
pu t e randa ske mej baaa
te na lule jalla shpi me ba

o moj nan hic sedii
qysh thot baba une jam razi

hajde lule ti te na
se na jena jalla shoi me baa
punt e randa ske mej baa
te na lule jalla shpi me ba

Merita Bunjaku - Hajde Lule

E kam dashuru moj nan at vajzen kojshii
e kam dashuru moj nan at vajzen kojshi
ani si tja boj oj nan oo as vet se diii
ani si tja boj oj nan oo as vet se diii

ref.
hadje lule dil nbalkoon
dile shihe ket jaran
se ka ardh met pa ty
dashuria ime me je ti (x2)

kur ta qojna msitin nan duhet me tregu
kur ta qojna msitin nan duhet me tregu
se jem kan te ri oj naan e jem dashuru
se jem ka te ri oj naan e jem dashuru

ref.
hajde lule dil nballkon

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 14/10/2013



Më Shumë Këngë Nga Muharrem Ahmeti:


Komente mbi këtë këngë



Muharrem Ahmeti - Hajde Lule
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hajde Lule".
3. Video është e këngës "Hajde Lule", por nuk këndohet nga Muharrem Ahmeti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.