Më mbaj mend (për 1 muaj)

Muharrem Qena - Ma lehte pa lot  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Këngë e albumit:

"Shokut..."

Komente

1 🔥

03/12/2012

2012-12-03T12:01:41+00:00A thu asht ma leht pa dhimbje
A thu ma bukur pa lote
A thu ti ke me u kthye
Dhe prap me qen na te dy
A thu me eshte fati i tille
A thu gjithmon me vujtje
A thue ti dot me kthehesh
Dhe prap me qen na te dy

Cdo gje kalon ne jete
Ateher dhe dielli kur te lind
Mbas diellit prap shi dot kete
Kshtu asht me te vertete

Ndoshta te tille e kam fatin
Ndoshta gjithmone me vujtje
Ndoshta ti kurr sdot me kthehesh
Edhe kjo ngjan nket jet

Cdo gje kalon ne jete
Ateher dhe dielli kur te lind
Mbas diellit prap shi dot kete
Kshtu asht me te vertete


Ky tekst u dërgua nga Tolushja
Më Shumë Këngë Nga Muharrem Qena:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet