Më mbaj mend (për 1 muaj)

Muharrem Qena - Lamtumire Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  13

Lamtumire ti o e bukra vashe
une do t'vet tash o hije n'vend te larget.

Me vjen keq vasho qe nuk u pame
dhe pa m`dhan bese vashe
na duhet me u nda,
por besoj se netet nuk na jane harru
t`perqafum qe i kemi kalu.

Lamtumire oj sy zezja e ime
s`te harroj do t`me jesh ne kujtime

por besoj se netet nuk na jane harru
t`perqafum qe i kemi kalu

Lamtumire ti o e bukra vashe
une do t'vet tash o hije n'vend te larget.


Ky tekst u dërgua nga  Babushi


Akordet:

La- Re-
Lamtumire ti o e bukra vashe
Mi+ La-
une do t'vet tash o hije n'vend te larget.

La- Re-
Me vjen keq vasho qe nuk u pame
Mi+
dhe pa m`dhan bese vashe
La-
na duhet me u nda,

Sol+ Do+
por besoj se netet nuk na jane harru

t`perqafum qe i kemi kalu.

Lamtumire oj sy zezja e ime
s`te harroj do t`me jesh ne kujtime

por besoj se netet nuk na jane harru
Mi+
t`perqafum qe i kemi kalu

La- Re-
Lamtumire ti o e bukra vashe
Mi+ La-
une do t'vet tash o hije n'vend te larget.

Muharrem Qena - Lamtumire
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lamtumire".
3. Video është e këngës "Lamtumire", por nuk këndohet nga Muharrem Qena.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Muharrem Qena:


Komente 0