Më mbaj mend (për 1 muaj)


Muharrem Qena - Salepxhija

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Salepxhija".
3. Video është e këngës "Salepxhija", por nuk këndohet nga Muharrem Qena.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Muharrem Qena - Salepxhija  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Shokut..."

Komente

Asnjë Koment

03/12/2012

2012-12-03T12:49:30+00:00Salep

Jemi n’dimën, terret nata, del një burr’ i fort’
Trup viga’ dhe shalë të gjata, me brekushe sport
I bje rrug’s tre-katër anët burri simpatik
Për me ndi i gjith’ vendi se çka ka n’ibrik

Salepi o njer’z
Salep i nxeht’ urdhnoni myshteri
Të gjith’t e dini se sikur vet’ kurrkush s’e ka mjeshtri
Salepi o njer’z
Salep i nxeht’ urdhnoni myshteri
Të gjith’t e dini se sikur vet’ kurrkush s’e ka mjeshtri

Sillet burri rreth qytetit tuj vikatë si hut
Degët e fytit, prej sikletit, i dalin jashtë një kut
Mërzit plakat e shajnë n’penxhere: “Uh, plasja t’raftë, he o dreq!”
Salepxhiu, si për faleminderit, bërtet edhe më keq:

Salepi o njer’z
Salep i nxeht’ urdhnoni myshteri
Të gjith’t e dini se sikur vet’ kurrkush s’e ka mjeshtri

Ah, plasja t’raftë he o dreq!

Salepi o njer’z
Salep i nxeht’ urdhnoni myshteri
Të gjith’t e dini se sikur vet’ kurrkush s’e ka mjeshtri

Pastron gërmazi
dhe gripi tret
Knon fyti si bilbil
se osht me xhanxhafil


Më Shumë Këngë Nga Muharrem Qena:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet