Më mbaj mend (për 1 muaj)

Muhrabije Malazogu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Prizren 
  • Mosha:
  • 72 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Muhrabije Malazogu është një këngëtare e njohur. Myhribije Malazogu Bytyqi ka lindur ne Prizren dhe ka kryer shkollen e mesme te muzikes. Punon si arsimtare ne Krushe te Madhe dhe per 36 vite, ne shkollen e muzikes Prenk Jakova ne Gjakove. Ishte soliste e talentuar ku kendoj ne disa festivali si ne Zambakun e Prizrenit, ne Festivalin e kenges popullore ne Gjakove, ne Akordet e Kosoves ne Prishtine etj. Ishte soliste e shoqerive muzikore Agimi te Prizrenit, Hajdar Dushi dhe Shote Galice te Gjako...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Viona Shabani

Albana Bilalli

Dorina Xerxa

Malda Susuri

Fjolla Krasniqi

Shpresa Berisha

Sadete Shkodra

Elida Kryeziu

Antigona Rustolli

Arbëresha Hajdari

Tags: Muhrabije Malazogu, Myhribije Malazogu Bytyqi, Myhribije Bytyqi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet