Më mbaj mend (për 1 muaj)

Muhrabije Malazogu
  • Vendlindja:
  • Prizren 
  • Mosha:
  • 72 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 16 Qershor 1948
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Muhrabije Malazogu është këngëtare e njohur. Myhribije Malazogu Bytyqi ka lindur ne Prizren dhe ka kryer shkollen e mesme te muzikes. Punon si arsimtare ne Krushe te Madhe dhe per 36 vite, ne shkollen e muzikes Prenk Jakova ne Gjakove. Ishte soliste e talentuar ku kendoj ne disa festivali si ne Zambakun e Prizrenit, ne Festivalin e kenges popullore ne Gjakove, ne Akordet e Kosoves ne Prishtine etj. Ishte soliste e shoqerive muzikore Agimi te Prizrenit, Hajdar Dushi dhe Shote Galice te Gjakoves. Ka te inqizuara dy disqe, disa emisione ne TVP para luftes, RTK etj.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë KomentKomente mbi këtë artist