Më mbaj mend (për 1 muaj)

Murat Gjoniku & Mario - Mos U Bo Si Qytetare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Laydie's gow, laydie's gow

A ke ardh nqytet oj ti

kur bashk ishim ne ne fshat
ishe e bukur e sinqert
sapo zbrite ne qytet
te rrin hunda veç perpjet

me nje vajz ti kam jetu
mos mu bej si qytetare
bashk ne fshat kemi jetu
tash kalon me mendje te madhe

ti djal simpatik mos u bej patetik
une ne fshat kam jetu por dhe koha ka ndryshu
dashuri sot nuk ka çdo gje blihet me para
i dua rrobat un firmato, pi redbull e jo makiato

2x
kur bashk ishim ne ne fshat
ishe e bukur e sinqert
sapo zbrite ne qytet
te rrin hunda veç perpjet

Laydie's gow, laydie's gow

A ke ardh nqytet oj ti

2x
Dal e sillem ne qytet
shikoj qiken mos me flet
e shkon dita haj me det
neper kafe shpenzoj lek

2x
me nje vajz ti kam jetu
mos mu bej si qytetare
bashk ne fshat kemi jetu
tash kalon me mendje te madhe

ti djal simpatik mos u bej patetik
une ne fshat kam jetu por dhe koha ka ndryshu
dashuri sot nuk ka çdo gje blihet me para
i dua rrobat un firmato, pi redbull e jo

2x
Dal e sillem ne qytet
shikoj qiken mos me flet
e shkon dita haj me det
neper kafe shpenzoj lek

2x
Dal e sillem ne qytet
shikoj qiken mos me flet
e shkon dita haj me det
neper kafe shpenzoj lek


Ky tekst u dërgua nga mirel

Murat Gjoniku & Mario - Mos U Bo Si Qytetare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos U Bo Si Qytetare".
3. Video është e këngës "Mos U Bo Si Qytetare", por nuk këndohet nga Murat Gjoniku & Mario.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Murat Gjoniku:


Komente 0