Më mbaj mend (për 1 muaj)

Murat Gjoniku - Pritem Shpirto Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  2

kam harru dy syt e bukur
zemren seq ma dogji malli
pritem shpirto se do vji
kjo dashni pom djeg si zjarri

pritem shpirto pot zo bes
ndoren tande do te vdes
se pranvera asht tu ardh
do te kthehem nkofsha gjall

pritem pritem shpirt
hiq gajle mos ki
se sot vji pranvera
prej gurbetit un dot vji(x2)

mka marr malli per sokakun
bashk per nanen dhe ogjakun
pritem pritem vasha ime
met bukra kujitime

dhimbja gurin e coptojka
malli zemren e ka tret
dot vji qik se erdh pranvera
mallku qoft ky gurbet

pritem pritem shpirt
hiq gajle mos ki
se sot vji pranvera
prej gurbetit un dot vji(x4)


Ky tekst u dërgua nga  dini98

Murat Gjoniku - Pritem Shpirto
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pritem Shpirto".
3. Video është e këngës "Pritem Shpirto", por nuk këndohet nga Murat Gjoniku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Murat Gjoniku:


Komente 0