Më mbaj mend (për 1 muaj)

Murtez Xhaferi - Jemi Permallu (Feat. Vellezerit Xhaferi)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Jemi permallu ma kajt nji dert
Jemi permallu per muhabet
Une per ty e ti per mu.

Ateher moti kem pas razi
Buk e kryp kem hek merzin
Shpi te vogel zemer gjan
Pa musafir kur sjem kan
Shpi te vogel zemer gjan
Pa musafir kur sjem kan.

Jemi permallu ma kajt nji dert
Jemi permallu per muhabet
Une per ty e ti per mu.

Me shok miq edhe kojshi
Dek e drek kan pas jehshi
Hupi ndeja muhabeti
Jemi nda krejt n'shpija nveti

Jemi permallu ma kajt nji dert
Jemi permallu per muhabet
Une per ty e ti per mu.

Plaku odes i ka pri
Jemi knaq kem hek merzin
Jetojm lluks e jetoj vet
Por se kem at bereqet
Jetojm lluks tasht jetojm vet
Por se kem at bereqet.

Jemi permallu ma kajt nji dert
Jemi permallu per muhabet
Une per ty e ti per mu.


Ky tekst u dërgua nga Edina Sinani

Murtez Xhaferi - Jemi Permallu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jemi Permallu".
3. Video është e këngës "Jemi Permallu", por nuk këndohet nga Murtez Xhaferi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Murtez Xhaferi:


Komente 0