Më mbaj mend (për 1 muaj)

Musa Dauti & Halit Koldashi - Perhere Hasmit I Rri N'ball (Kenge Per Carenin) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Vende t'bukur kush don me pa
Ta marre udhen per me pa
Ka me rujt perher ne mend
Ku t'pije kafe ne caren

Bukuri ball t'carakolit
Perher faqen ja zbardhi kombit
Besa-bese u mbllodh nahija
Dervish pashes ju trand ushtria

Bajraktar i pare mehmeti
300 djem i ka me veti
Ndore te sherifit prap bajraku
Kurr sju dhimt kolgjinit gjaku

Mu ne nish jakup kolgjinit
Me bajrak i pari hyni
Me dy vorre eshte ky burr
Emri i trimit nuk vdes kurre

Ne 13-en n'fush mullinit
Hasmi i vjeter pertej kufinit
N'bajonet qon 60 burra
Gjak shehitesh si uji ne gurra

Qudit shkjaun hysen hafuzi
Sa fort vdekjen e perbuzi
Mos me shue hisen e mallin
Shpeton nipin e flinon djalin

Se harron hasmi zanatin
Me 20 msyn korapin
Zu nahija carakolin
Ere baruti mbulon trollin

Kush me pushke kush me spate
N'kala t'dodes luftojn dhe grate
Plumb ne gjojs ka marre naxhija
N'krah te vellajt shaban alia

Muse kadia me plage te rande
E ndjek hasmin kamb e n'kambe
Dervish visha po merr hake
Spyte per plagen qe rrjedh gjake

Tri her shkrumb kalaja e dodes
Se harroj hirin e votres
Pushken kurre nuk e ka ndal
Perher hasmit i rrin ne balle.


Ky tekst u dërgua nga Halit koldashiMusa Dauti
Publikimi: 07/12/2020


Musa Dauti & Halit Koldashi - Perhere Hasmit I Rri N'ball (Kenge Per Carenin)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Perhere Hasmit I Rri N'ball (Kenge Per Carenin)".
3. Video është e këngës "Perhere Hasmit I Rri N'ball (Kenge Per Carenin)", por nuk këndohet nga Musa Dauti & Halit Koldashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Musa Dauti:


Komente 0