A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  • Shajkofc 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Francë 
  • Mosha:
  • 64 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Musa Jupolli është një shkrimtar i njohur. Musa Jupolli u lind më /në fshatin Shajkofc( Alban) të Podujevës. Ka kryer studimet Gjuhë dhe Letërsi shqipe në Universitetin e Prishtinës. Që i ri filloi të shkruaj poezi, të cilat i botoi kryesisht në Zërin e Rinisë dhe në Flaka e Vêllazërimit. Që nga viti 1984 jeton dhe vepron në Francë. Atje vazhdoi aktivitetin e tij për çështjën kombëtare, ku edhe themeloi Shoqatën ALBAKOS, e para shoqatë shqiptare në FIDH. Pati takime të dendura me aktivist...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Pal Sokoli

Mehmet Bislimi

Avdush Canaj

Tyran Prizren Spahiu

Halil Xani

Abdullah Konoshevci

Vasil Tabaku

Shaban Cakolli

Cathal Ó Searcaigh

Visar Zhiti


Tags: Musa Jupolli

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019