Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Mustafa Krantja

Nuk ka akoma asnjë votë

(1921-2002)  
  • Vendlindja:
  • Kavajë 
BIOGRAFIA: Mustafa Krantja është një autor këngësh i njohur. Ai ishte edhe dirigjent shqiptar, i nderuar me çmimin Artist i Popullit, Profesor. Talenti i tij u zbulua në Normalen e Elbasanit, ku mori kontaktin e parë si artist me popullin. Pas një aktiviteti muzikor dhe njëkohësisht edhe atdhetar në korrik të vitit 1944 erdhi në Tiranë në orkestrën e Radio Tiranës si violinist i parë. Më vonë u bë dirigjent i saj dhe krijoi një kuartet harqesh. Kreu studime në Konservatorin e Pragës për dirizhurë dhe kompo...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Edmond Veizaj

Alqi Kareco

Enver Shëngjergji

Maliq Lila

Shpëtim Kushta

Tish Dajia

Feim Ibrahimi

Kastriot Gjini

Gazmend Mullahi

Mark Kaftalli

Tags: Mustafa Krantja


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet