A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Myfarete Laze - Eja (Zeri Yt Ne Telefon)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/03/1986

1986-03-01T00:00:00

Music:

Flamur Shehu

Lyrics:

Zhuliana Jorganxhi

Participating in

Kur Vjen Pranvera 1986


Zeri yt ne telefon
Me tha prape, "Eja".
Zemra inatin e harroje
Une prane te erdha.

S'ish takimi i pare, jo,
Por as i fundit.
Buzet thane: "Me fal ti"
Qerpiku nje lot shkundi.

Dhe ne syte tane u hap
Nje drite gezimi.
Zemra i tha zemres
Beso ne dashuri.

Per t'i dhene udhe mendimit te bukur
Prane te dua ty, vec ty.
Dhe cdo gje e cilter doje perhere
Ne mes nesh te dy, te dy.

Ne cdo hap te jetes sime une dua
Qe te jesh dhe ti dhe ti.
Ne cdo hap dhe ne gezime te jetes
Prane te ndjej o dashuri.


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019