A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Myfarete Laze - Atdhe Te Pershendes


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/1984

1984-12-01T00:00:00

Participating in

Festivali i 23-të në RTSH


Vendi i im i vogel, trimja Shqiperi
udhen si e cave ne ???
dora tu be shpate, shpata shkroi me zjarr
ja liri , ja vdekje o Shqiptar!

Moj Nena jone ne jete, e madhja Shqiperi
cdo rrahje e zemres sone kenge thur per ty
... ngahere te gezojme ty cdo dite

nga gjoksi yne burojne te gjitha dashurite

Lumi i jetes rjedh brigjeve

per te ardhmen dite ai sot

nje femije qe lind, kenga qe shperthen???
miremengjes Atdhe, te pershendes


Lyrics submited by Kliton P.
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019