Mirvete Bajrami (Mikja)
Mirvete Bajrami (Mikja)
Mirvete Bajrami (Mikja)
  • Emri i Vërtetë:
  • Mirvete Bajrami:
  • Vendlindja:
  • Gjilan Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë Kosovë
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore moderne e lehtë
Mirvete Bajrami (Mikja) është këngëtare e njohur. Në Dhjetor 1994, Myrvete Bajrami merr pjesë në Festivali i 33-të në RTSH me këngën "Natë E Vonë".

Në Qershor 2003, Myrvete Bajrami merr pjesë në PoliFest 2003 me këngën "Kjo Nate".

Në Qershor 2007, Myrvete Bajrami merr pjesë në Polifest 2007 me këngën "E Ndjej Se Te Harroj".

Më datë 7 Maj 2010, Myrvete Bajrami publikon videoklipin "Dy Here Ne Jete". Videoklipi u prodhua nga Fabrika. Me këtë këngë, Myrvete Bajrami merr pjesë në Zhurma Show 2010 në vitin 2010.

Më datë 21 Tetor 2011, Myrvete Bajrami publikon videoklipin "Nisem".

Më datë 24 Shtator 2013, Mikja publikon videoklipin "Argumente Kerkoj".

Në Janar 2016, Myrvete Bajrami merr pjesë në Flaka E Janarit 2016 me këngën "Balade Nizamesh".

Në Prill 2016, Mirvete Bajrami, Mihrije Braha & Vjollca Luka marrin pjesë në Celësi Muzikor 10 me këngën "Potpuri 2016".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0