Më mbaj mend (për 1 muaj)

Myslym Lela - Ristana Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  18

Kenget e saj mbeten kujtime,
bota mbare do ti degjoje,
ajo kerkoi pasurine,
por dashurin e pare harroi. (x2)

E kam pas dasht une ristanen,
per nje kohe shume te gjate,
kujtimet e saj i kam,
e si harroj as dite as nate,
kujtimet e saj i kam,
e si harroj as dite as nate.

Per kte ceshtje more nene sot,
largohem nga shtepia,
spo qendroj dot ne tirane,
se me dhimbset djaleria, (x2)
jooooooo jooooo jooooo,
ne ushtri un ku kam shkuar,
me ty ristane s'u takova,
me vellain tim un bisedova,
i thuaj ristanes se un shkova. (x2)

Kur u ktheva nga ushtria,
mbulevard ntirane tuj shkue,
mora lajmin nga shoqnia,
mthan ristane u martuar, (x2)
joooooo joooooooo se besoj,
un ket lajm kur e degjova,
i habitur ne kemb qendorva,
disa pika lot leshova,
por un prap nuk e besova. (x2)

Në shtepi po rrinja vetem,
aty isha tuj mendue,
erdh ama hapi deren,
me tha or djal cme gjeti mue, (X2)
jooooooooo jooooooooo se besova,
a po pse i varfer isha,
para skisha me te majte,
ti more rrugen dhe me ike,
sepse gjete nje me te pasur. (x2)


Ky tekst u dërgua nga Doris Sulejmani   Tirona2021Myslym Lela
Publikimi: 01/12/2000


Myslym Lela - Ristana
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ristana".
3. Video është e këngës "Ristana", por nuk këndohet nga Myslym Lela.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Myslym Lela:


Komente 1