Më mbaj mend (për 1 muaj)

Myslym Lela - Kenga Halit Sugarit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


kur u vra halit sugari
o me mendil po qan gjithe pazari
kur e vran halitin tone
2x
zija e mbuloj gjithe dynjane
qaj moj nane qaj

II

pushke e pare kur bani bam-e
nane e halitit dul me qallme
dul me qallme ne penxhere
2x
jalla zot ceshte kjo potere
qaj moj nane qaj

III

jalla zot ceshte kjo potere
o meti nona muhasere
erdha o deri ne shtepi
2x
vrane o Halitin djal te ri
qaj moj none qaj

IV

more Halit ti i Islom Ages
je ti trim i gjithe Kosoves
shume i bukur shume i ri
2x
ne gjehnet flutron si flutur
qaj moj nanen qaj


Ky tekst u dërgua nga  prizrenasiMyslym Lela
Publikimi: 01/12/2000


Myslym Lela - Kenga Halit Sugarit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenga Halit Sugarit".
3. Video është e këngës "Kenga Halit Sugarit", por nuk këndohet nga Myslym Lela.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Myslym Lela:


Komente 0