Më mbaj mend (për 1 muaj)

Myslym Lela - Kur Pata Nje Lule Te Bukur Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kur pata nji lule t’bukur
thashë se do ta kem përherë
Iku fluturoi si flutur
edhe s’mujta me i marr erë.

Lulen n’dorë un kur e pata
kimetin nuk ja dita
oh sa shpejt m’u ngrys nata
un kët gja s’e dita.

Un prej lules s’kam të largu
si mu shfaq kjo dashuni
ah por sa t’jem duke pushue
e marr gotën edhe pi.

Lulja prej dore ç’më doli
un nga gjumi u zgjova
ah m’la të shkrete si gurr varri
dhe nga mendja ç’kallova.

Dy herë leva n’Elbason
njofta lulen e vërtetë
pije Myzyr si t’kan’ thanë
kjo asht lulja e vërtetë!


Ky tekst u dërgua nga  stafi


Nuk kemi video për këtë këngë.


Myslym Lela
Publikimi: 01/01/2007


Myslym Lela - Kur Pata Nje Lule Te Bukur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Pata Nje Lule Te Bukur".
3. Video është e këngës "Kur Pata Nje Lule Te Bukur", por nuk këndohet nga Myslym Lela.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Myslym Lela:


Komente 0