Më mbaj mend (për 1 muaj)

Na - Gjeneratat  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Top Fest 3

Komente

Asnjë Koment

16/04/2006

2006-04-15T23:00:00+00:00Erdhën – bënë e pastaj shkuan
Krejt çka ditën na treguan
Megjithatë ne prap gabuam
M’duket se asgjë nuk mësuam

Menduam se bota fillon me ne
Por as kjo s’është diçka e re
Edhe ata kështu menduan
E t’na thonë kët’ nuk duan

Gjeneratat, shkojnë e vijnë
Asnjëherë përgjithmonë nuk rrijnë
Bëjnë sa bëjnë, thonë sa thonë
Edhe shkojnë përgjithmonë

Gjithmonë dikush është i ri
Dhe mendon se t’gjitha i din
Se për askënd s’ka nevojë
Por mu aty ai do të gaboi

Menduam se bota fillon me ne
Por as kjo s’është diçka e re
Edhe ata kështu menduan
E t’na thonë kët’ nuk duan

Gjeneratat, shkojnë e vijnë
Asnjëherë përgjithmonë nuk rrijnë
Bëjnë sa bëjnë, thonë sa thonë
Edhe shkojnë përgjithmonë

Music by: Kreshnik Koshi, Blerat Këpuska & Bekim Këpuska
Lyrics by: Anton Ndreca


Më Shumë Këngë Nga Grupi Na:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet