Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nadi - Xhamadani  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Këngë e albumit:

"Ma Kthe Dashurine"

Komente

Asnjë Koment

02/11/2012

2012-11-02T09:23:31+00:00Kam nje lot pikon si ar
Se me shekuj jam shqipetare
Ee kur malet i mbloj bora
Per atdhe kenges ja mora
Ee kur malet i mbloj bora
Per atdhe kenges ja mora

Xhamadani vija vija
Eshte KOSOVA eshte SHQIPERIA
Rreh si zemer qiftelia
Oo sa e madhe eshte Shqiperia

Eshte nje qiell qe na bashkoon
e nje diell qe na burrnon
eshte nje gjuh qe flasim tanee
e nje tok qe e thrrasim nanee
Rruges sime per Shqiperi
M`ka percjell nje trim I zii
Dhe u nisa per me ardhe
Por si vala e Drinit tbardhee
Dhe u nisa per me ardhe
Por si vala e Drinit tbardhee

Xhamadani vija vija
Eshte KOSOVA eshte SHQIPERIA
Rreh si zemer qiftelia
Oo sa e madhe eshte Shqiperia


Ky tekst u dërgua nga Fitorjaa   kastrati
Më Shumë Këngë Nga Nadi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet