Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nadi - Nje Kore Buk

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nje Kore Buk".
3. Video është e këngës "Nje Kore Buk", por nuk këndohet nga Nadi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Nadi - Nje Kore Buk  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Ma Kthe Dashurine"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2009

2009-11-30T23:00:00+00:00Pasanik dhe fukara
kombinim me t'keq nuk ka
Te je rritur me t'mira dhe luks,
une me nje kore Bukë

Zemra sdin te dallon
ajo n'djenjat i zgjodhë.
Ah moj zemer ne ferr me dergove
pse u dashurove?

Jo nuk po shkon kjo dashuri
une fukara ti me pasuri

Nje kore bukë menxi se une duroj
ti me kerkesa tua lukse, jo jo smundem ti plotsoj...2x

Pse moj zemer po lun
kushtet unë nuk i plotësoj
Cillen t'mirë e ka pa te unë qe t'me dashuroj?

Zemra sdin te dallon
ajo n'djenjat i zgjodhë.
Ah moj zemer ne ferr me dergove
pse u dashurove?

Jo nuk po shkon kjo dashuri
une fukara ti me pasuri

Nje kore bukë menxi se une duroj
ti me kerkesa tua lukse, jo jo smundem ti plotsoj...6x


Ky tekst u dërgua nga  egzonaexi
Më Shumë Këngë Nga Nadi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet