Më mbaj mend (për 1 muaj)

Naile Hoxha - Djale I Dashtun Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.6 / Votuan:  5

Yll i bardhë aman
djalë i dashtun
t’pata zan’ un’
dikur mik
aman, dikur mik.
tuj kujtu se kam
me t’pasun shumë un besnik.

Besnikëria s’don me than
tjera kën mos me shikju
me majt besën q’i m’ke dhanë
kur jem dashtë e jem dashnu.

At’her besën aman
kur ta mora
un e mjera kjesh gëzu
aman kjesh gëzu
Tash po e shof
se keq u mora m’ke harru

T’pata zgjedh përmbi shok’ tjerë
oh sa i dashtun kje për mu’
karjafila s’deshta të tjerë
zemrën keq ma ke ngallnu.

Si t’ja baj djalë aman
un’ e mjera, si do t’rri
un’ pa ty, aman un pa ty
shkune bash shtambëdhetë
prendvera more sy.
Naile Hoxha
Publikimi: 09/04/2010


Naile Hoxha - Djale I Dashtun
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Djale I Dashtun".
3. Video është e këngës "Djale I Dashtun", por nuk këndohet nga Naile Hoxha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Naile Hoxha:


Komente 0