Më mbaj mend (për 1 muaj)

Naim Abazi
  • Vendlindja:
  • Prapashticë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 58 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 1 Dhjetor 1963
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♐ Shigjetari
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  83
Këndon kryesisht: pop popullore moderne

Naim Abazi është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Naim Abazi sot është një këngëtar dhe prezantues mjaft i suksesshëm në ekranet televizive. Si i tillë, ai karakterizohet me oratorinë e tij “shpërthyese”. Me kalimin e viteve, ai krijoi një stil të veçantë të tij në këndim, prezantim si dhe paraqitje të jashtme. Prej shume vitesh eshte i martuar me kengetaren nga Mitrovica Mihrije Braha.

Në Prill 2013, Naim Abazi merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 12 me këngën "Pse Me Le".

Më datë 28 Shkurt 2013, RTV21 Stars publikon videoklipin "Vendi Im".

Më datë 24 Dhjetor 2021, Mihrije Braha & Naim Abazi publikojnë videoklipin "Himni I Dashurisë". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  Agnnesa  

Komente

7

Bashkëshorti i

Mihrije Brahës

I ati i

Plator Abazit

Knuati i

Lora Brahës

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Naim Abazi »

Komente 7