Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Naim Abazi - Kaçanikut I Raftë Pika
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kaçanikut I Raftë Pika".
3. Video është e këngës "Kaçanikut I Raftë Pika", por nuk këndohet nga Naim Abazi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Naim Abazi - Kaçanikut I Raftë Pika Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

14/07/2013

2013-07-14T02:01:06+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kaçanikut I Raftë Pika" kënduar nga Naim Abazi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 1 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
1

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Haxhi Maqellara - Kaçanikut I Raftë Pika

Ej ej ej ej

Kaçanikut i raft pika
Nuk e din se çka eshte frika
Nand sahat tuj therr me thika
Hej more hej x2

Çesht kjo gryke mizore
Frigen po ma shtin
Pas çdo gur e shkrepi
Nis shqiptar po viin..
Grykes se Kaçanikut
Jo s'i thone shaka
Varg kushti i armikut
Tmerr edhe hata more hata

Ref...x2
Dergut pasha mor dërgut
Kaçanikun mos e nguc
Mos e nguc e len rehat
Merr ushtrin e kthehu prap
Pash more zagar

Zbardh edhe kjo dite
Pash mor pse po ik
Mos mendon se kup
Ta mbrijm gjithe ne Shkup
Ku do t'pret litari
Jo s'te fal shqiptari
Edhe ne vdeksh te ngjallim
Hakun do ta marrim pash mor hej

Ref...x2
Dergut pasha mor derkuc
Kaçanikun mos e nguc
Mos e nguc e len rehat
Merr ushtrin e kthehu prap
Pash more satrap

Ej ej ej ej

Kaçanikut i raft pika
Nuk e din se çka eshte frika
Nand sahat tuj therr me thika
Hej more hej x2

Këngë Trimërie - Kaçanikut I Raftë Pika

Kaçanikut i raftë pika!
Nuk e din se çka asht’ frika
Nandë sahat tuj pre me thika!
Hej more hej!
Grykë e Kaçanikut
Jo s’i thonë shaka.
Varr asht i anmikut
Tmerr dhe hata, ore hata!
Ref.:
Dërgut pasha, mor Dërgut,
Kaçanikun mos e nguc!
Mos e nguc e len rahat
Merr ushtrinë e kthehu prap!
Pashë, more satrap.
Më Shumë Këngë Nga Naim Abazi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë