Më mbaj mend (për 1 muaj)

Naim Abazi - Bardh E Zi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Bardh E Zi" kënduar nga Naim Abazi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 2 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
2

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Deny - Bardh E Zi

Verse 1 :

f*ck it qona nemggjes tu e sha boten
e mar kyqjen ngat veti e afroj goten
jeta e ran tu u munu me majt nkrah
ski me pa tjetre mc si un ska kerka
realitet full pasion veq me arit
qe ni dit muni mu mem dal ndrit
tu bo freestyle me or tjert skan dit me repit
tu inxhizu konga e par i kom pas 14 vjet
tu e njek ondren pa lek ngjep
baba mka lon halo pa i bo 1 vjet
tasht pom thir gjdo jav se mka pa ngazet
jom i vetmi urban qe e bon bardh e zi
jom zoni i atynev qe me shpirt dojn me mri
edhe qe gjdo dit njet kan veshtersi
edhe e kom ni falenderim per ata qe mkan sha
mkan bo mi qel syt edhe mkan bo me krah
edhe jo nuk mujn um nalin hajde kapmani
e di qe ka plot qe mfellin qa po thom
qe kerkush si perkrah e muziken shum e dojn
e bojn ma mir se qe do qe jon nskena
jena rrit nrrug griding per probleme gajle skena
edhe i dont trust no hoes krejt tradhtojn
mos prit dashni prej kerkujt se krejt tharojn
jom tu e mri ondren gati jom on top
e kom ni kshill mos u nal deri kur o boll

Saggi - Bardh E Zi

Vers:1

Un vi prej rruges ky sen o per rrug
Per ata qe skan mo qka me hup e sdin mu tut
Per ata qe e dojn paqen, e jetojn n`luft
Me zemer t`unt me ni qka ska ni kurr

Me ni pak dashni nket bot akull, jet e ftoft
Kur jom kon fmi, bile e kom shty me lot
Sot e preki treupin tem, si trupat nmorg I ftoft
Po zemra o kam rre hala ma fort

Athu, u msova me ket jet me heka
Pom kan zemra kur pe sho ata, mas hekrav
Po po rrin burri, e nuk pi tremet syni
E maj kryt nalt, jom krenar qe jom I yti

Plak e di qe um ki njoft shum pak
Se shumicen e kohes jena kon larg
Une n`rrug me pun t`mia e ti gjethmon n`prag
T`shpis, tum prit, un tu mos ardh me nat

Refren:

Mrena vetit, si plum mrena hekrit, e shprehi mllefin
Nuk kom uj per zjerm mo, po e djegi ferrin
Fell n`tok tem n`bot tem e preki qiellin
Sa tja ruj ftyren vetit, kta sun ma prekin nderin

Kom pa bardh e zi, kom pa t`dekt e t`gjall
Kom pa gjin tu myt n`uj e gjin tu kall
Kom pa ferr e parajs, kom pa tok e qiell
Kom pa tu korr urrejtje, kur dashnin e mjell

Vers: 2

Kom pa shum sene, po spom livritin qerpikt
Fakt, jeta osht e rond, po njeri qelik
Fuck, tetona senet, jon ktu per ni qellim
Njeri mson prej gabimev, qata se she si gabim

Se nuk jom lind I ditun, sjom kon gjith I rritun
Prej poshti e kom msu, qysh osht me kon I ngritun
Sjom kon lyps as mbret, po jom ni si dyt
E kom pa jeten si shqiponj edhe si krym

Kom pa bardh e zi, kom pa t`dekt e t`gjall
Kom pa gjin tu myt n`uj, e gjin tu kall
Kom pa ferr e parajs, kom pa tok e qiell
Kom pa tu korr urrejtje kur dashnin e mjell

I kom pa krejt, krejt rrugve
Kraht lidhen n`trup, amo fillojn prej durve
Qata kur t`bjen me z`giedh, zgedhi tut para t`hujve
Kom dashni per t`mit, so kurkush para juve

Refren:

Mrena vetit, si plum mrena hekrit, e shprehi mllefin
Nuk kom uj per zjerm mo, po e djegi ferrin
Fell n`tok tem n`bot tem e preki qiellin
Sa tja ruj ftyren vetit, kta sun ma prekin nderin

Kom pa bardh e zi, kom pa t`dekt e t`gjall
Kom pa gjin tu myt n`uj e gjin tu kall
Kom pa ferr e parajs, kom pa tok e qiell
Kom pa tu korr urrejtje, kur dashnin e mjell

Xhavit Dedej & Nardi - Bardh E Zi

(Nardi)

Ne mengjes kur hapa syte,
shokt e mi nuk i shikoj,
perendoj shikimi im,
dhimbjen nenes shum ja shtoj.

(Xhavit Dedej)

Bardh e zi o miken t'gjitha,
ngjyrat shpirtit ia ndryshoj,
kur i mbyll un syt me ty,
e kuptoj se si jeton.

(ref 2x)

Me degjo o mik i shtrenjt,
do te vdesim ska anje dyshim,
mbylli syt shiko me zemer,
sepse syt nuk paskan cmim.

(Nardi)

Un si shoh me sy me njerezit,
por i ndjej me perqafim,
ia degjoj rrahjet e zemres,
dhe pse syt s'me kan ndricim.

(Xhavit)

Ah moj zemer si durove,
kur kaq dhimbje mban ne shpirt,
do ta falja jeten time,
syve tu ti jepja drit.

(REF 3x)

Me degjo o mik i shtrenjt,
do te vdesim s'ka asnje dyshim ,
mbylli syt shiko me zemer,
sepse syt nuk paskan cmim.

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 24/03/2013Më Shumë Këngë Nga Naim Abazi:


Komente mbi këtë këngëNaim Abazi - Bardh E Zi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bardh E Zi".
3. Video është e këngës "Bardh E Zi", por nuk këndohet nga Naim Abazi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.