Më mbaj mend (për 1 muaj)


Naim Krasniqi & Syl Nishori - Syl Rezalla
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Syl Rezalla".
3. Video është e këngës "Syl Rezalla", por nuk këndohet nga Naim Krasniqi & Syl Nishori.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Naim Krasniqi & Syl Nishori - Syl Rezalla Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

13/12/2017

2017-12-13T08:46:53+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Syl Rezalla" kënduar nga Naim Krasniqi & Syl Nishori.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 9 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
9

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Hashim Shala & Tahir Drenica - Syl Rezalla

ee kush po ngjitet nalt mor ne ato ara
oo vjen qaushi qark mar syl rezalla
nuk jam lop mue mem grah perpara
more mu pom thon sylo rezalla
a syl rezalla atin me pupa
mor ty qaush bir te vrat buka
te vraft buka o te vraft sajgia
o t'ka rrit nana bir ne tesha te mia
e tka la nana ty be tkaharrunue
dojke nana pak ma fort o se mue
a ty qaush shum mor tkum besue
a srujshna qik prej teje as grue
ty qaush bir te vraft buka
more a kujtofte more qen qe tuta
qe ti fola nja dy fjala buta
o ne dakik qysh po kriske pushka
plot teneqe besa na u mush fusha
o na u mush fusha na u mush ara
a fort bertet o syl rezalla
e syl rezalla djali qpo bertet
po u bertet syl shokve te vete
ejani shok do ta shtim ne nermjete
te ia lajm rrogen me kai fisheke
e vran qaushin me nja 7 e 8
e na u nis lufta keq mor me luftu
e ati i syles keq koka plagu
a nuk po mujka prej venit me lue
shokve tvet syla ju ngermue
ejani shok do ta shtim nermjete
tan tja jepum o kai fisheke
i ndore te huj o ishkreti mos t‘jete
a syl rezalla djali cka po me ban
po i merr shokt o ne shpi po i qon
nana djalin qatehere po e qorton
po e qorton o sylen e ama
pse nuk ike po i thot syl o lum nana
kesh i lige nana me dhimti kama
me pas ik, nana sum knohet sot kanga

Fatmir Bajra - Syl Rezalla

Aaaa kush po zdhirgjet o more ne qato Ara,
O me Shok te vet o more Syl Rezalla,
O jan qu heret o more Syla e Rama.O Syl e Rama heret kokan que. O kokan vesh o kokan shtrengu, o mir me Arme kokan qatallue.
O te ni Mik o se pari o me que.
O kan marr rugen o jan o tfillu, o ne Lluga te Hades o kur kokan shku o ne at Qaushin o koka kan o Taku. O aj Qaushi o ju ka dal o perpara, o za ku je po i thot Syl Rezalla, o na ka than o more Urdhnin Pasha, o neve Pasha o na ka Urdhnue o kan me Arme o nuk ban o me leshue, o drejt ne Saraj te Pasha duhet o me shk.
O Syl Rezalla Qaushit ju dertu o te baj Rigja o Qaush o mem Lshue, o te ni Mik o se pari jam o tuj que, o nuk don Qaushi kur qysh Sylen o me lshue.
O Syl Rezalla Qaushit ju ngermu o prap po te tham more Bir te vraft Buka, o te vraft Buka Djalo te vraft o Sajgia, o te rrit Nana Qen me Tesha te mia o ne Tesha te mia Nana ty te ka ndrru, o ner ni mloj o ke fjet o me mue.
O ne tem Lotje Nana ne Fllanik te ka que. O tamel te dhenve Pershesh te ka marue.
O te thirrshin Fmija BAC ty sikur mue. O krejt Havalen prej teje e kem Shplue. O nuk patem Qik per ty e as Grue o tasht je dan ne Udhe me ke ndalue, aa Qaush more Bir te vraft Buka a mos kujtove Qen more se tu tuta veq se ti Fola nja dy Fjal o te Urta.
O ne at moment o kersiti Pujushka o krejt teneqe na u ka mush o Fusha o na u mush Fusha hajde mor na u mush Ara, te madhe bertiti Trimi Syl Rezalla, o Syl Rezalla bo bertete o ju n´germojke Syla Shokve te vete o qitnja Rrethin na ti shtim o ner mjet e tja lajm Hakun me ka ni Fishek o Vra Qaushi me nja 7 a 8 o i Ati i Syles ish kan Varru shum keqe o ju n´germojka Syla ni Shokut te vete.
O me ja jep Atit o ni Fisheke o ne Dor te huj o Ati mo zdo te mjet e.
O Syl REzalla o po shkon o ne Shpi o te vete,
O per Qorton Sylen Nanen e vete,
O pe Qorton o Sylen e Ama,
Po pse nuk ike bir Syl o Lum Nana,
O kesh o Lig oj Nan o me dhimke Kamba,
OOOOO me pas ik moj Nane nuk mu kish knu sot Kanga aaaaaa iiiii
Më Shumë Këngë Nga Naim Krasniqi (Rapsod):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë