Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Naim Krasniqi & Bleona Qereti - Tha I Moçmi

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tha I Moçmi".
3. Video është e këngës "Tha I Moçmi", por nuk këndohet nga Naim Krasniqi & Bleona Qereti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Naim Krasniqi & Bleona Qereti - Tha I Moçmi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  13

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Bleona Qereti

17/07/2009

2009-07-17T12:01:20+00:00[intro]

Naimi:
L´shoje muziken!

Ah dajm i moçmi oh na ka m´sue
tybe thojke gruen nuk ban hiq me ngue

Dajm i moçmi
na ka m´sue
me nejt kam kryq vetem musteqet mi dredhue
Dajm i moçmi [hip hop!]
na ka m´sue [hip hop!]
kryt me rrue [hip hop!]
veq me k´nue [ngomni mue]
Tha i moçmi [...]
çka s´ban vakije [n´ket nahije]
dreqin dreq gruja n´shishe e ka shtije...

Bleona:
Hajde bre djale mos u ben axhami
per bire t´xhylpanes dada ty ka me t´shti
hajde bre djal hajde o loçkoman
se ty t´ka dada [auu] "number one"

Naimi:
Po t´thot gruja
mos me shkue
ngom ti mue KURR mos e le pa shkue,
Paj ishalla [hip hop!]
ke qellue [hip hop!]
veq aty ku mendja grues i ka shkue! [hip hop!]
Tha i moçmi
a po ngoni
kur t´thot gruja "ih qyqe" mos e ngoni
Tha i moçmi
n´gomni mue
Hip Hop-in me sharkija veq me knue!

Bleona:
Hajde bre djale mos u ben axhami
per bire t´xhilpanes dada ty ka me t´shti
hajde bre djal hajde o loçkoman
se ty t´ka dada [auu] "number one"

Hajde bre djale hajde o shkokordhan
hajde provoje banu pak ti Don Zhuan
hajde bre djal hajde o loçkoman
se dada ka ma t´rrjep, ka me t´ter ne tavan

Naimi:
Hajde dade luj me mu
shum naive ke qellu
luj dade luj
se Mercedezin ta kam pru

Mercedezin ta kam prue
ty dade me t´mashtrue [2x]

Bleona:
Ti m´paske mashtru mu?
kuku per ty çka po thu!
Ti mu s´me ke pa [ah]
thojshe dade me ty s´ka!

Naimi:
T´lutna dade mos e´m ban nervoz
mos e´m shti moj me ba be
pa u mo dy vjet dade
kerin tjeter ta kom ble...

Bleona:
E blen qysh s´e blen se ti daden e don
sa t´vjen akshami dada mendjen ty ta nd´ron

Naimi:
Ani dade ani mos u ban nervoz
te kam thon oj dade ta blej edhe 1 Golf!

Po t´thot gruja mos me shkue
ngom ti mue KURR mos e le pa shkue
Paj ishalla [hip hop!]
ke qellue [hip hop!]
veq aty ku mendja grues i ka shkue! [hip hop!]

Tha i moçmi a po ngoni
kur t´thot gruja "ih qyqe" mos e ngoni
Tha i moçmi n´gomni mue
Hip Hop-in me sharkija veq me knue!

Bleona:
Hajde bre djale mos u ben axhami
per bire t´xhilpanes dada ty ka me t´shti
hajde bre djal hajde o loçkoman
se ty t´ka dada [auu] "number one"


Ky tekst u dërgua nga Ylli   bzzzz
Më Shumë Këngë Nga Naim Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet