Më mbaj mend (për 1 muaj)


Naim Krasniqi & Gjyste Vulaj - Kallamoqi

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kallamoqi".
3. Video është e këngës "Kallamoqi", por nuk këndohet nga Naim Krasniqi & Gjyste Vulaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Naim Krasniqi & Gjyste Vulaj - Kallamoqi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17

Këngë e albumit:

"Zoti S'rrehet"

Komente

1 🔥

Më Shumë Nga

Gjyste Vulaj

10/08/2012

2012-08-10T07:48:23+00:00naimi:
ec fol me mue, se po du mu tranue
ti m'kope mue, qka je gj'blue cullakue 2x
hajde qiko mos prit ma shum
dil shetit neper katun
hajde qou e i lumi un
veq me t'pa spo du ma shum 2x

gjystja:
po du po s'po guxoj, me dal te bunari
tybe s'guxoj o me dal as te gardhi

naimi:
po due, nuk po due
a loj po lun me mue
po duen ku po due
po pse je cullakue

gjystja:
po du po s'po guxoj
njo dy fjal me t'i shkrue
m'ka bo vaki, spo guxoj me t'kallxue

naimi:
te koshi te bunari, o hiq nuk bon me shkue
hajde djalo n'sheher, ndaq me nejt me mue

ec fol me mue, se m'ke qeth e rrue
se m'kope mue, qka je gj'blue cullakue
ec fol me mue, se m'ke qeth e rrue
ti m'kope mue, qka je gj'blue cullakue
[hajde qiko mos prit ma shum
dil shetit neper katun
hajde qou e i lumi un
veq me t'pa spo du ma shum] 2x

gjystja:
dola ne oborr djal i shkuna jamboliat
o hypa n'shkall djal se ishin pjek qershiat
e njo dy boqa djal, per mei shkoklue
se lypshin knojsit, ushqimin me jau que

naimi:
te koshi i kallamoqit, katuni o vargue
shka kan bo per gardhi, s'po din kush me kallzue

gjystja:
qorapen me tufa,o vegza ma ka lshue
e qova komen, o vegzen me shtrengue

naimi:
te koshi i kallamoqit
shyqyr sefa kish qellue
mshelni syt o burra, po doni me u qorrue

gjystja:
o dola n'bahçe e kqyra per okolla
e qova funin, e musha me do molla
kqyra okolla mos po m'shef kojshia
ma shum e qova e musha me bojlia


Ky tekst u dërgua nga  itsme
Më Shumë Këngë Nga Naim Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet