Më mbaj mend (për 1 muaj)

Naim Plaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5
 • Vendlindja:
 • Sllatinë (Diber) 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 80 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Naim Plaku është një autor këngësh i njohur. Naim Shemsi Plaku lindi ntë një fshat në zonën e Ujemujës, që shtrihet në shpatet lindore të vargmaleve të Korabit dhe i përket sot komunës së Sllovës. Është fëmija e katërt nga të shtatë fëmijët, katër djem e tri vajza që paten prindërit Shemsi dhe Esmahe. Shemsiu u rrit jetim, por Zoti i pati falur dhunti pa kursim, zgjuarsi e gjallëri për të përvetësuar gjithçka të mirë në jetë. Që në vegjëli u provua me vështirësitë e saj. Vullneti për të ar...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

Autorë Të Ngjashëm:

Sergi Disha

Sokol Marsi

Vasil Dede

Delo Isufi

Elvis Duro

Lambert Jorganxhi

Gezim Mneri

Jetmir Barbullushi

Edlir Begolli

Altin Llakaj

Tags: Naim Plaku


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet