Më mbaj mend (për 1 muaj)

Naime Beqiraj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  110
  • Vendlindja:
  • Pejë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 53 Vjeç
BIOGRAFIA: Naime Beqiraj është një autore këngësh e njohur. Naime Beqiraj, lindi e profilizuar për t`i kultivuar dhe vargëzuar fjalët e shkruara, të mbushura përplot qëndizma figurash që sintetizojnë bërthamën e betejave nëpër kohë për t`i dhënë kuptim artistik deri në lartësitë më bardhoshe të krijimtarisë poetike. E tërë kjo mrekulli e Naimes në vetvete ngërthen një vëllim të rrallë e të lakmueshëm ku frymon metafora e fjalës e mbështjellë me dashurinë dhe intimen të mbështetur në ndjenja, disponimin e ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

2 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Autorë Të Ngjashëm:

Kaliopi

Lejla Agolli

Aneta Brozi

Valdete Antoni

Alda Bida

Arta Haziri Nuhiu

Eriona Rushiti

Suzana Fazliu

Ida Nurçe

Sebastiana Brecani

Tags: Naime Beqiraj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet