Më mbaj mend (për 1 muaj)

Naser Dula - Dashuria Njehere Shkon Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Jo s`ka me jete
per mua ne kete bote.
I vetem tash kam mbete,
s`do te shoh pergjithmone.

Shko tash nga une,
fuqi s`kam te duroj
shko dhe mos u kthe
tash per mua me nuk je.

Ref:
Tash mos qaj e mos derdh lote
e din çke bere por tash eshte vone
tash eshte vone e me s`ke ç`bene
dashuria njehere shkon.

Nga dritarja i shikoj
zogjet duke shtegetuar,
thojne se shkojne ne jug
diell per te kerkuar.

Lumturi kur nuk gjejne
vdesin duke kenduar,
edhe une jam nje zog
dhe shkoj per t`iu bashkuar.

Ref:
Tash mos qaj e mos drdh lote
une po shkoj pergjithmone,
te lutem me harro
dhe kurre mos me kujto.Akordet:

Dm F
Jo s`ka me jete
C Dm
per mua ne kete bote.
Dm F
I vetem tash kam mbete,
C Dm
s`do te shoh pergjithmone.

Gm Dm
Shko tash nga une,
Gm A
fuqi s`kam te duroj
Gm Dm
shko dhe mos u kthe
Gm A
tash per mua me nuk je.

Ref:
A B Dm
Tash mos qaj e mos derdh lote
B Dm
e din çke bere por tash eshte vone
Gm Dm
tash eshte vone e me s`ke çka bene
Gm(C) A(Dm)
dashuria njehere shkon.

Nga dritarja i shikoj
zogjet duke shtegetuar,
thojne se shkojne ne jug
diell per te kerkuar.

Lumturi kur nuk gjejne
vdesin duke kenduar,
edhe une jam nje zog
dhe shkoj per t`iu bashkuar.

Ref:
Tash mos qaj e mos drdh lote
une po shkoj pergjithmone,
te lutem me harro
dhe kurre mos me kujto.Naser Dula
Publikimi: 12/12/1990
Muzika: Agim Mustafa
Teksti: Agim Mustafa


Naser Dula - Dashuria Njehere Shkon
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashuria Njehere Shkon".
3. Video është e këngës "Dashuria Njehere Shkon", por nuk këndohet nga Naser Dula.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Naser Dula:


Komente 0