Më mbaj mend (për 1 muaj)

Naser Dula - Parajsë E Humbur Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Vjen mēngjesi nē majē tē gishtērinjve
dhe ma dhuron njē kēngē dashurie
mbi trēndafila ka rënē vesē
shiu bie si me vaj e me dēnesē
mbi trëndafila ka rënë vesë
shiu bie si me vaj e me dënesë

Ti pērshpēris në vesh disa fjalē
ti puth ngadalē buzēt qē mi ke valē
engjujt fluturojnē nē netēt e vetmisē
nga jeta i more frytet e dashurisē
engjujt fluturojnē nē netēt e vetmisē
nga jeta i more frytet e dashurisē

Ti fle e qetē e bukur përplot jetē
si njē copē parajse e humbur nē këtë planet
si njē copē parajse e humbur nē këtë planet
si njē copē parajse e humbur nē këtë planet
si njē copē parajse e humbur nē këtë planet

Ti pērshpēris në vesh disa fjalē
ti puth ngadalē buzēt qē mi ke valē
engjujt fluturojnē nē netēt e vetmisē
nga jeta i more frytet e dashurisē
engjujt fluturojnē nē netēt e vetmisē
nga jeta i more frytet e dashurisē

Ti fle e qetē e bukur përplot jetē
si njē copē parajse e humbur nē këtë planet
si njē copē parajse e humbur nē këtë planet
si njē copē parajse e humbur nē këtë planet
si njē copē parajse e humbur nē këtë planet


Ky tekst u dërgua nga Eduart NonajNaser Dula
Publikimi: 17/12/1997


Naser Dula - Parajsë E Humbur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Parajsë E Humbur".
3. Video është e këngës "Parajsë E Humbur", por nuk këndohet nga Naser Dula.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Naser Dula:


Komente 0