Më mbaj mend (për 1 muaj)

Naser Dula - U Shfaqe Papritmas Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

U shfaqe papritmas në rrugën
ku bashkë shëtitnim dikur,
kaq vjet pa të parë dhe prapë
diçka u drodh tek unë.

Pashë veten në bankat e shkollës,
një lule unë ty ta solla
dhe gishtat e tu në flokët e mi,
dhe puthjet gjer netëve të vona.

U ndala, të dhashë dorën,
tani udhët tona janë ndarë,
të tjera udhë na i çeli jeta
t’i prek, t’i shkel me shokë bashkë.

Nuk e kërkoj më atë ndjenjë
që aq shpejt u tret si verë,
pak muaj, më asgjë tjetër
dashuri kjo s’mund të jetë.Nuk kemi video për këtë këngë.


Naser Dula
Publikimi: 17/12/1997
Muzika: Naser Dula
Teksti: Irma Kurti


Naser Dula - U Shfaqe Papritmas
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "U Shfaqe Papritmas".
3. Video është e këngës "U Shfaqe Papritmas", por nuk këndohet nga Naser Dula.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Naser Dula:


Komente 0